středa, 31 květen 2017 00:00

Science Show

Ve středu 17. 5. 2017 se po deváté hodině ranní vypravily dvě sedmé třídy do Městské knihovny pražské.

Zde je čekal zábavný program v podobě Science show na téma světlo a zvuk. Programem je prováděl pan Michael Londesborough, český vědec britského původu. Od roku 2002 provádí výzkum v Ústavu anorganické chemie.

Představení začalo v deset hodin a trvalo přibližně dvě a půl hodiny. K vidění zde byla velká spousta různorodých pokusů a zároveň jste se mohli dozvědět mnoho informací z oblasti fyziky. My jsme dostali odpovědi na otázky týkající se lomu a rychlosti světla, proč nemůžeme vidět zvuk, jak se zvuk šíří a mnoho dalšího! Byli jsme mile překvapeni a jsme rádi, že jsme se mohli přijít podívat.

Klára Řezníčková 7.A