Olga Urbanová

úterý, 21 listopad 2017 22:09

Adventní věnce

V sobotu 2. prosince 2017 si můžete sami vyrobit adventní věnec.

čtvrtek, 05 říjen 2017 19:15

Návštěva kanceláře prezidenta republiky

Dne 18. září 2017 se naše třída vypravila na velmi zajímavou návštěvu.

neděle, 17 září 2017 23:05

Vítejte opět ve škole

Po prázdninách jsme se opět sešli ve škole.  Mezi nás přišly nové žákyně Adélka, Ema a Laura. Zdá se, že si ve třídě již našly své místo. A to je velmi dobře. Všichni se těšíme na nový školní rok, nové zážitky i poznatky.

středa, 24 květen 2017 00:00

Sportovní den

Dne 12. května 2017 se většina dětí z prvního až čtvrtého ročníku aktivně zúčastnila plnění disciplín Olympijského víceboje.

úterý, 23 květen 2017 00:00

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 10. května 2017 se naše škola opět zúčastnila „Dopravní soutěže mladých cyklistů“.

pondělí, 17 říjen 2016 00:00

Olympijský víceboj

Dne 7. listopadu proběhl na naší škole opět sportovní den s Olympijským vícebojem.

pondělí, 15 únor 2016 00:00

Hurá do opery

Dne 15. února 2016 jsme byli opět na návštěvě v budově Státní opery. Tentokrát jsme se seznámili s operou Orfeus a Kouzelná flétna. O přestávce nám vyprávěl pan profesor Hrdlička o scénické přípravě operního představení. Ukázal nám i zmenšený model divadelní scény. Děti opět viděly krásné kostýmy a vyslechly nejznámější árie z těchto oper. V závěru představení nás velmi potěšilo uznání naší třídy. Natálka byla oceněna za správné odpovědi na otázky z prvního představení. Kačka, Danielka a Adélka T. byly vyhlášeny jako autorky nejhezčích obrázků. Všechny oceněné děti si odnesly diplomy a drobné ceny.

Ornita

24. listopadu připluli do naší školy vodní ptáci. Přesněji je přivezli představitelé společnosti Ornita autem. A bylo se na co dívat. Děti si prohlédly živého čápa, divokou husu, kačera i nebezpečně vypadajícího kormorána. Ostatní ptáci byli alespoň vycpané modely. K tomu děti viděly zajímavá videa a poslechly si poutavé vyprávění lektorky i chovatele. Divokého kačera si děti i pohladily. Svůj zážitek pak  v hodině výtvarné výchovy vyjádřily barevnými křídami.

Hoblinkova dílnička

Dne 10. listopadu se v naší škole objevila dřevařská dílna skřítka Hoblinky. Ve třídě bylo vše, co děti potřebovaly na výrobu dřevěné hračky. Malé hoblice, nářadí, dřevo i barvičky. Nechyběly ani paní lektorky, které dětem vše vysvětlily a pomáhaly při práci. Po krátkém poučení o bezpečném používání všech nástrojů se děti pustily do práce. Čas uběhl velmi rychle a všechny děti si spokojeně odnášely svůj výrobek. Dřevěný ježeček na kolečkách se opravdu povedl. Snad se na jaře znovu se skřítkem Hoblinkou sejdeme.

Hurá do opery

Naše třída se přihlásila do vzdělávacího cyklu Hurá do opery, který pořádá Státní opera. Dne 9. listopadu jsme byli na prvním představení. Název tohoto dílu byl Česká opera. Umělci dětem předvedli zkrácené verze oper Prodaná nevěsta a Rusalka. Celé představení bylo v krásných kostýmech s klavírním doprovodem. O přestávce se děti hravou formou poučily o hudebních nástrojích. Dětem se představení líbilo a už se těší na další díly cyklu. Po návratu do školy namalovaly obrázky z této velmi vydařené akce.

říjen 2017