Pro žáky a rodiče

Prezentace závěrečné práce 9. ročníků z AJ - tzv. Prague Walks se konají ve středu 31. 5.

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 odpoledne proběhne v areálu školy tradiční akce Čarodějnice.Celý areál ožije čarodějnicemi a čaroději všech úrovní.

Vážení rodiče,

den odjezdu se nám blíží (jedná se o pondělí 24. dubna v dopoledních hodinách, CK ještě čas upřesní) a já od Vás budu potřebovat spolupráci týkající se neoblíbené byrokracie, t. j. vyplňování následující formulářů a dodání všeho potřebného v termínu co nejdřívějším.

Jasmine and Juniper


 

V úterý 28. března jsme byli pozváni studenty Open Gate na představení do divadla v Uhříněvsi. Muzikál Jasmine and Juniper byl volně inspirován Malým princem A. de Saint-Exupéryho a vznikal od píky pod rukama studentů dramatického kroužku. Muzikál měl premiéru v USA před deseti lety a jeho autorkou je členka učitelského týmu Open Gate Dominika Adamová.

Představení je krásné a hodné obdivu k práci, kterou si s ním mladí tvůrci dali - od kulis až po sborové zpěvy. Bohužel provedení ublížila akustika velkého sálu. Naštěstí jsme obsadili první čtyři řady, a tak nám z textů téměř nic neuniklo, k čemuž přispěla i velmi dobrá jazyková vybavenost našich studentů, kteří poměrně náročný scénář zvládli bez potíží. 

Děkujeme studentům Open Gate za pozvání, vždyť akce školy mimo školu téměř vždy potěší.

Mgr. Daniela Lisová

 

 

 

 

V pondělí 13. 2. 2017 proběhlo školní kolo zeměpisné olympiády. Soutěžilo 65 žáků ve 3 kategoriích. V jednotlivých kategoriích zvítězili Dan Murk (6.C), Nicolas Hanslik (7.B) a Josef Vácha (8.B). Gratulujeme!

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naši školu pomocí virtuální prohlídky

Školní časopis
JAZYK


číslo 65
únor 2017