Sdělení vyučujících

Podrobné informace v detailu článku.

Podrobné informace v detailu článku.

Školní rok 2016/2017

Informace k výuce na moodle.horackova.cz

Vyučované třídy matematika  9.B, 7.A, 7.B

Užitečné odkazy:

Speedmat     ZŠ Dobřichovice    cihak.webz.cz      Geogebra    Pazout   rozklad na prvočísla    římská čísla    matematika.cz

Všechny informace potřebné pro letošní školní rok budou na Moodle.

Jsme jazykovka? JSME A JAKÁ! A tak nikoho nepřekvapí, že čas kvapí a konverzační soutěž v angličtině se nebezpečně přiblížila.

Práce z Bělouna - opakování k přijímacím zkouškám:

Prezentace závěrečné práce 9. ročníků z AJ - tzv. Prague Walks se konají ve středu 31. 5.

Jasmine and Juniper


 

V úterý 28. března jsme byli pozváni studenty Open Gate na představení do divadla v Uhříněvsi. Muzikál Jasmine and Juniper byl volně inspirován Malým princem A. de Saint-Exupéryho a vznikal od píky pod rukama studentů dramatického kroužku. Muzikál měl premiéru v USA před deseti lety a jeho autorkou je členka učitelského týmu Open Gate Dominika Adamová.

Představení je krásné a hodné obdivu k práci, kterou si s ním mladí tvůrci dali - od kulis až po sborové zpěvy. Bohužel provedení ublížila akustika velkého sálu. Naštěstí jsme obsadili první čtyři řady, a tak nám z textů téměř nic neuniklo, k čemuž přispěla i velmi dobrá jazyková vybavenost našich studentů, kteří poměrně náročný scénář zvládli bez potíží. 

Děkujeme studentům Open Gate za pozvání, vždyť akce školy mimo školu téměř vždy potěší.

Mgr. Daniela Lisová

 

 

 

 

 

Zase v lavici... anebo ne?

Creativity in the Classroom

 

V rámci programu Erasmus plus – mobility, jsem se hned první den prázdnin vydala do míst, která by chtěl poznat téměř každý student. Hommerton College, jedna z 32 kolejí proslulé Cambridge University se mi stala dočasným domovem a já jsem se opět ocitla ne před katedrou, ale za ní, a to jen pomyslně, protože v kreativní třídě žádné katedry nejsou. Jako účastník kurzu kreativního učení zaměřeného především na teenagery a mladé dospělé jsem se dozvěděla nepřeberné množství nových informací z oblasti pedagogiky i psychologie, o které se moc ráda podělím se svými kolegy a ve stručnější formě i s vámi.

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naši školu pomocí virtuální prohlídky

Školní časopis
JAZYK


číslo 66
červen 2017