V příloze na konci článku naleznete příklady k procvičování hustoty.

Už 50 let čeká škola se jménem Horáčkova na třídu, která měla v roce 2013 jmenovku 1.A.

Naše třída si dokáže pomoci ve všem, ať je to opisování úkolů, nebo třeba pomoci s tahákem. V naší třídě je spousta sportovců: florbal, fotbal, gymnastika, atletika, stolní tenis, jízda na koni a tanec. Ve všech aktivitách se podporujeme a JSME JEDEN TÝM.

Zapsal Viktor Turok.

Ahoj děti,

tak jsem se vás ptala, co si představujete, že vás čeká v 5. třídě? Většinou říkáte, že učení bude hodně a nebude to jednoduché. Že některé z vás čekají přijímací zkoušky na gymnázium a že se pro vás po tomto školním roce mnohé změní. Zároveň byste chtěly mít ve třídě klid a pohodu. 

Přála bych si, abychom vše společně dobře zvládli, i když toho bude opravdu dost. A abychom byli v co možná největší pohodě. O to se ale musíme všichni snažit.  

Předvánoční odměna

Na čtvrtek 17.12. jsem objednala ve Vršovickém divadle Mana představení Pipi dlouhá punčocha. Od školy budeme odcházet už v 7:40. Pokud by někdo chtěl své dítko dopravit přímo k divadlu, dejte mi předem zprávu. Adresa je Moskevská 34, Praha 10. Po představení se vrátíme do školy.

Přeji všem pěkný předvánoční čas

I.Doleželová

V matematice trénujeme složené slovní úlohy a zaokrouhlování čísel. V pátek si děti přinesou učebnici číslo 2. V pondělí si napíšeme první část testu, druhou plánuji na středu. Geometrii si prověříme až po Vánocích.

 V českém jazyce procvičujeme vyjmenovaná slova po L, básničku OPAKY. Pracujeme s kartičkami a s pracov. sešitem Vyjmenovaná slova. Psaní i-y po B je běh na dlouhé trati. Děti budou ještě dlouho tápat. Příbuzná slova si budou muset umět dobře odvodit. Stále se lepšíme, ale zatím hodnotím jen bezchybná cvičení. V úterý si napíšeme test z učiva, které jsme probrali od září. Nebudou tam : skloňování a časování.

V prvouce se zajímáme o minulost, čteme další pověsti. Děti řeší úkoly v prac. učebnici do str.48. Příští týden dokončíme téma slavnými vynálezy - do str.57. O neživé přírodě se budeme učit v lednu.

Všem nemocným dětem přeji, aby se brzy uzdravily.

I.Doleželová

 

Strana 1 z 2

Kontaktní informace

Třidní učitel
Mgr. Viktor Turok
E-mail: turok@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky