Veronika Kaprálková

Veronika Kaprálková

pondělí, 01 únor 2016 00:00

Pololetní vysvědčení

Půl roku uteklo dříve, než jsme se stačili nadát. Učivo jsme ale zvládli hodně dobře a tak i vysvědčení všichni dostali pěkné.

 

Navíc byli ocenění ti, kteří se opravdu po celou dobu hodně snažili, dále naši nejlepší hráči z vánočního florbalového turnaje, Martin, který ani jednou ve škole nechyběl a vitamínový dárek dostali naši dva největší marodi (přičemž Líza byla bohužel zrovna zase nemocná).

 

Tak hurá do dalšího pololetí!

pondělí, 11 leden 2016 00:00

Tři králové

Ve středu 6. ledna jsme si ve třídě připomněli tři krále. Stejně jako v loňském roce jsme si také vyrobili královské koruny a zahráli si scénku obdarování Ježíška. Bylo to moc pěkné.

středa, 23 prosinec 2015 00:00

Vánoce

Poslední den před vánočními prázdninami jsme už pojali více klidně a svátečně.

První hodina byla věnovaná vánočním zábavným úkolům. V dalších hodinách jsme si vyráběli vánoční ozdoby a dekorace.

Celý den jsme si pěkně užili a příjemně se naladili na nadcházející dny.

středa, 23 prosinec 2015 00:00

Florbalový turnaj

V pondělí 21. prosince proběhl na prvním stupni florbalový turnaj o putovní pohár ředitelky školy. Naše třída byla sice oslabena epidemií neštovic, ale i tak se do turnaje pustila s vervou a nadšením.

Všichni hráči se pod vedením "kouče" neúnavně střídali na hrací ploše a fanoušci povzbuzovali do ochraptění.

Po čtyřech odehraných zápasech bylo rozhodnuto.

Naše třída obsadila krásné třetí místo.

sobota, 12 prosinec 2015 00:00

Divadelní představení Karkulka

Ve středu 9. prosince se naše třída, spolu s ostatními druhými a prvními třídami, vypravila na předvánoční divadelní představení na Dobešku.

Představení Karkulka bylo moc pěkné, i když trošku netradiční. Celým představením nás provázel hodný čert, maminka s babičkou komunikovala přes mobilní telefon a z vlka nakonec udělali hlídacího psa.

Ale hodně jsme se nasmáli a všem se nám to moc líbilo.

 

sobota, 12 prosinec 2015 00:00

Mikuláš

V pátek 4. prosince přišel do naší třídy Mikuláš. Měli jsme připravené hned dvě nové básničky a dvě písničky. Nakonec jsme vybrali tu o tetě Bertě, která doma chová Čerta. Mikuláši i jeho družině se jistě líbila, protože nás odměnil sladkými dobrotami. Ovšem čerti jsou čerti, a tak byli někteří na konci vyučování zmalovaní černou barvou skoro jako oni :-).

Během dne jsme si vyráběli figurky Mikuáše, čerta a anděla a celou poslední hodinu jsme věnovali zábavným "mikulášským" úkolům.

 

sobota, 12 prosinec 2015 00:00

Advent

A máme tu advent.

V naší třídě jsme jej zahájili hned na sv. Ondřeje, kdy jsme si za pomoci lístečků věštili budoucnost na příští rok. Byla to veliká legrace.

 

Abychom si to doma i ve třídě pěkně vyzdobili, začali jsme s vyráběním dekorací už začátkem prosince. Jako první jsme si sestavili krásné sněhuláčky.

pondělí, 30 listopad 2015 00:00

Beseda - vodní ptáci

V úterý 18. listopadu jsme ve škole opět přivítali zástupce společnosti Ornita, kteří nám vždy řeknou něco zajímavého o ptácích.

Tentokrát byli hlavním tématem vodní ptáci. Viděli jsme několik videí, poslouchali hlasy ptáků, prohlíželi si vycpané exempláře, ale hlavně, mohli jsme si některé živé i pohladit.

Beseda byla opět moc krásná a zajímavá.

 

 

pátek, 20 listopad 2015 00:00

Hoblinková dílna

V pondělí 9. listopadu se naše třída zúčastnila Hoblinkové dílny.

Pro všechny to byl velký zážitek, protože jsme si mohli vlastnoručně vyrobit ze dřeva krásného jezdícího ježka a další pěkné věci ze dřeva.

Paní lektorky si pro nás připravily všechno potřebné nářadí (pilky, pilníky, vrtáky, kladívka...), ukázaly nám jak s ním zacházet a pak už jsme se pustili do práce.

Škoda, že vyměřená hodina rychle uplynula, ale snad si ji na jaře opět zopakujeme.

 

pondělí, 02 listopad 2015 12:06

Projektové dny

Projektové dny druhých ročníků jsou tradičně ve znamení zdravé výživy.

 

My jsme si oba dny výborně užili.

 

V pondělí se děti seznámily s anglickými názvy ovoce a zeleniny a vytvořily společně krásný plakát. Navštívila nás také paní lektorka Zdravé pětky, která nás seznámila s nejdůležitějšími zásadami zdravé výživy, a která nám také připravila ochutnávku ovoce a zeleniny.

 

Úterý bylo nejlepší, protože jsme si ve skupinkách připravovali zdravou svačinu. Každý si přinesl suroviny z domova a ve škole jsme vše upravili. Výsledné výrobky byly nejen chutné a zdravé, ale také krásné na pohled. Ochutnat jsme dali také spolužádků z jiných tříd.

 

 

 

Strana 1 z 2

Kontaktní informace

Třídní učitel
PaedDr. Hana Sivanincová
E-mail: sivanincova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu