středa, 09 únor 2022 09:36

Doučování

Někteří žáci po dlouhé době on-line výuky a nepřítomnosti ve škole potřebují pomoci se zvládáním učiva.

Od září 2021 probíhá doučování těch žáků, kteří potřebují podporu. Učitelé pro žáky zajišťují jak individuální, tak skupinové doučování.

Cílem doučování je pomoci žákům individuálně pomoci žákům lépe porozumět učivu, více procvičit látku tak, aby se bez větších obtíží zapojili do běžné výuky. Žákům vyšších ročníků doučování pomůže zvládnout výběrové řízení na střední školy.

Během pololetní pedagogické rady se hodnotily výsledky doučování. Z hodnocení učitelů vyplynulo, že dětem doučování pomáhá lépe zvládat učivo, což se pozitivně projevilo i na pololetní klasifikaci žáků.

Finanční prostředky na doučování (září - prosinec 2021) bylo financování z Národního plánu doučování. V současné době je doučování realizováno z Národního plánu obnovy (leden – srpen 2022).