neděle, 02 říjen 2022 19:33

Metodický kurz pro učitele, Malta

O prázdninách jsem využil nabídky Erasmus+ a vycestoval jsem na Maltu.

Ve dnech 23.7. - 6.8.2022 jsem žil v hostitelské rodině ve "městě" Swieqi. Spíš by se dalo říct ve čtvrti, protože na druhé straně silnice už bylo jiné "město". Zvolil jsem si metodický kurz pro učitele v CLIL programu v  jazykové škole Link school of English. Zaměstnanci a učitelé byli velice vstřícní a nápomocní. Program byl zaměřen na učitele, kteří neučí AJ, ale mohou implementovat angličtinu do svých předmětů a tím se obohacuje slovní zásoba žáků. Probrali jsme a vyzkoušeli si i prakticky různé postupy a techniky výuky. Mel jsem štěstí na vysoce erudovanou paní profesorku FrJ a AJ, která v průběhu školního roku působí na univerzitě. Denní používání angličtiny mi pomohlo zdokonalit se v tomto jazyce ohledně použití při výuce, probrali jsme i maltštinu, její kulturu, tradice a mistní gastronomii.

Po dopoledním studiu jsem odpoledne poznával památky a krásy Malty. V batohu jsem měl vodu, plavky a udici. S místní lítačkou a aplikací o veřejné dopravě jsem doslova prošoupal jedny tenisky. S hostitelskou rodinou jsem navázal blízký kontakt a v budoucnu se tam hodlám soukromě vrátit.

Naposledy změněno pondělí, 03 říjen 2022 10:21