• Učíme se, tvoříme, poznáváme, sportujeme, spolupracujeme
    Učíme se, tvoříme, poznáváme, sportujeme, spolupracujeme

Zpátky v roce 1967

Napsal(a):  | 05.10.2017

Naše škola slaví v tomto roce své 50leté narozeniny a tak jsme se v rámci projektového dne přenesli do roku 1967.

Děti přišly ráno stylově oblečené a vybavené svačinkou v papírovém sáčku a velmi se těšily na to, jak bude vypadat vyučování.

V hodinách angličtiny si vyzkoušely zvládnout něco z ruštiny, v češtině jsme si napsali dobový opis- někdo dokonce i perem s násadkou a v matematice jsme počítali příklady ze starých početnic. Prvouka nám zamotala hlavu, ocitli jsme se totiž v Československu, které mělo najednou jiné hranice, sousedy a delší hymnu:-)

Ve třídě jsme si udělali výstavku z knih, učebnic a sešitů z šedesátých let, nechyběly ani gramodesky, noviny, šperky a oblečení, které nám zapůjčili rodiče. Všechno jsme zajedli hašlerkami, fialkami a bonbóny Slavia.

Celý den jsme si báječně užili, ale taky jsme se rádi vrátili zpátky do roku 2017.

 

Galerie Obrázků

Kontaktní informace

Třidní učitel
Mgr. Eva Krutilková
E-mail: krutilkova@horackova.cz

zobrazit kontakty na školu

Virtuální prohlídka
PJZŠ Horáčkova

Projděte si naší školu pomocí virtuální prohlídky