• Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  • KET (level A2) - Key English Test
 • Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  • PET (level B1)
   Preliminary English Test
 • Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  • FCE (level B2)
   First Certificate in English
 • Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  Připravíme Vás ke Cambridgeským zkouškám všech úrovní
  • CAE (level C1)
   Certificate in Advanced English
  • CPE (level C2)
   Certificate of Proficiency of English
čtvrtek, 31 říjen 2013 21:57

Cambridgeské certifikáty v roce 2012/13

Napsal(a)

Naši žáci se kromě školní výuky účastní také přípravy k mezinárodním Cambridgeským zkouškám různých stupňů.Cambridgeské zkoušky patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidátů používat různé gramatické jevy v autentických životních situacích.

 

Ve  školním roce 2012/13 tyto zkoušky úspěšně složilo 52 stávajících i bývalých žáků, a to nejen „základní stupeň“ KET, ale také zkoušku PET, která odpovídá současné státní maturitě z anglického jazyka. Mnoho našich žáků dokonce dokázalo získat stupeň FCE, CAE a CPE, tedy vysoce pokročilí.

Podle hodnocení British Council v Praze, kde naši žáci zkoušky skládají, je naše škola ojedinělá mezi srovnatelnými institucemi v celé České republice nejen celkovým počtem složených zkoušek, ale také přípravou k mezinárodním zkouškám vyšších jazykových úrovní. Mezi registrujícími školami jsme byli unikátní velkým počtem registrací k vyšším zkouškám, tedy FCE, CAE a CPE. V celkovém počtu registrací ke zkouškám jsme byli třetí ze všech základních a středních škol v České republice registrujících u British Council.

 

Zkoušku CPE složila:

Barbora Studihradová

Zkoušku CAE složili:

Oldřich Milec, Johana Amlerová, Judita Zelbová

Zkoušku FCE složili:

Jakub Blažek, Rebecca Diatilová, Klára Frýdová, Viktorie Pifflová, Barbora Tůmová, Kateřina Wenclová, Monika Bílková, Alena Jiskrová, Kristýna Kučerová, Milan Paták, Matěj Poupě, Tomáš Vondruška, Monika Charousková, Alžběta Poskočilová, Jakub Horyna, Michaela Kožmínová, Jan Valenta, Tereza Vlčková, Lukáš Adam, Tereza Vlková

 

Zkoušku PET složili:

Šimon Cikrt, Daniela Součková, Jakub Bielik, Kateřina Bilinová, Martina Legová, Bára Matějíčková, Kateřina Růžičková, Anna Voláková, Anežka Židkova, Anna Borovská, Barbora Kvasničková, Karolína Laštovková, Lucie Černá, Barbora Wenclová

 

Zkoušku KET složili:

Carla Anna Astol Centena, Martin Froňka, Tereza Muricová, Jakub Pantoflíček, Anna Vinšová, Anna Barnášová, Matouš Cikrt ,Kristian Jančík, Nikol Kyryčuková, Kateřina Prajerová,Anna Stodolová, Aneta Stupková, Karolína Mařáková, Lucie Valachová

 

Úspěšným absolventům zkoušek u BC blahopřejeme k získání certifikátu a těšíme se na shledanou v novém školním roce 2013/2014.

Certifikáty KET, PET, FCE, CAE a CPE jsou připraveny k vyzvednutí na British Council v Praze.

 

 Mgr. Jana Kubešová (koordinátorka jazykových kurzů při PJZŠ Horáčkova)