pondělí, 02 říjen 2017 08:26

Počátky naší školy

V letošním roce slavíme 50. výročí založení naší školy. V rámci tohoto kulatého výročí připravujeme dvě hlavní akce a to v úterý 3. 10. 2017 „Počátky naší školy a na jaře 3. 5. 2018 „ Zahradní slavnost“.

V úterý 3. 10. 2017 se „vrátíme“ zpět do období prvních let fungování naší školy. Děti zažijí jeden den trochu jinak. Přestože výuka bude podle rozvrhu, v jednotlivých hodinách si učitelé připraví hodiny, ve kterých se dozví něco více z období před 50-ti lety – co se změnilo ve společnosti, ve škole, v běžném životě … K tomu samozřejmě patří i dobové oblečení, které je vítáno. Děti si vyzkouší jaké to je celý den nepoužívat mobilní telefony a jinou elektroniku, vyzkouší si typické „korzování“ na chodbě během velké přestávky. Rovněž paní kuchařky se k nám připojili a připraví typické jídlo školní jídelny.

Těšíme se, že si že společně s dětmi připomene období prvních let naší školy a děti si vytvoří reálnější představu o tom, jak moc se změnil život za 50 let.

Naposledy změněno středa, 04 říjen 2017 10:16