pátek, 07 leden 2022 11:29

Grant O2 - Chytrá škola

Naše škola uspěla již podruhé v grantovém řízení O2 Chytrá škola. Na realizaci našeho projektu v roce 2022 získala částku ve výši 80 tis. Kč z Nadace O2.

Cílem našeho projektu:

1. Vytvoření pilotního programu pro výuku informatiky podle nového vzdělávacího programu
  2. Zvýšení digitální gramotnosti žáků i pedagogů
  3. Bezpečnost dětí ve světě moderních technologií

Co bude z projektu financováno?

1. Vzdělávací aktivity pro žáky:
    EduBus – žáci vybraných tříd propojí v mobilní polytechnické laboratoři stavebnici Lego SPIKE Essential s tabletem a díky jednoduchému programovacímu jazyku si vyzkouší naprogramovat svého robota. (jaro 2022)
    Pro žáky 6. – 9. tříd je naplánovaný program Digitální identita: O životě na sociálních sítích. Během setkání se dozní, jaká nebezpečí se skrývají v digitálním prostředí, jak obrazovky ovlivňují jejich myšlení, komunikaci a vnímání sama sebe? (podzim 2022)
  2. Vzdělávací aktivity pro učitele:
    Edubus - seminář pro učitele v mobilní polytechnické laboratoři -práce s robotickými stavebnicemi (jaro 2022)
    Úvod do inerdisciplánárního učení (myšlení) - workshop týkající se práce s myšlenkovými sítěmi a beseda rozvádějící, v čem spočívá vzdělávání v souvislostech, individuální projektová výuka a kreativní práce s poznáním. (léto 2022)
  1. Beseda pro rodiče - Děti a technologie: O důvěře v digiděti – beseda plná praktických rad pro rodiče našich dětí. (podzim 2022)
  2. Nákup roční licence pro učitele pro tvorbu výukových materiálů prostřednictvím on-line aplikace
  3. Nákup robotických pomůcek pro výuku informatiky podle novely Rámcového vzdělávacího plánu.

Tento projekt řeší aktuální témata, se kterými se setkáváme ve škole a věříme, že prostřednictvím tohoto projektu se škola posune zase kousek dál.

Naposledy změněno pátek, 07 leden 2022 11:42