středa, 16 březen 2022 20:19

Fashion Week

V týdnu 14. – 18. února se na naší škole konal Fashion Week. Akci si vymyslely žákyně z 8.B a Školní parlament i mnozí učitelé ji nadšeně podpořili.

Každý den bylo určeno téma, podle kterého jsme se oblékali.

Protože pondělní datum 14. 2. připadlo svátku sv. Valentýna, bylo prvním tématem „RANDE VE ŠKOLE“. Holky se oblékly do sukní nebo šatů, kluci chodili v košilích, někteří dokonce v saku s kravatou. Po celý předcházející týden měly děti možnost házet svá kamarádská i zamilovaná psaníčka do valentýnské schránky a v pondělí ráno třídní pošťáci psaníčka doručili.
Foto - rande ve škole

Dalším tématem byl „RETRO DEN“. Mnozí vytáhli oblečení po svých rodičích či prarodičích a školou zavanula 70., 80. i 90. léta. Takový návrat do minulosti.
Foto - retro den

Středečním tématem byl „POHODA DEN“. Ve škole se chodilo v teplácích, overalech nebo dokonce v županech.
Foto - pohoda den

Čtvrtek byl plný barev, tématem byl „BAREVNÝ DEN“. Někteří byli doslova pestrobarevní jako duha.
Foto - barevný den

„Fashion Week“ zakončil páteční karneval ve škole. Chodby se hemžily zvířátky, kosmonauty, indiány i filmovými či pohádkovými postavami. O velké přestávce se na školním dvoře tančilo a uzavřel se tak tento pestrý týden.
Foto - karneval ve škole

Do školy se podle témat oblékala většina dětí i učitelů. Bylo zábavné pozorovat, co ostatní vymysleli. Někteří byli vskutku originální.
Bonus - učitelé v maskách

A kdo si chtěl zachovat vzpomínku na tento týden, mohl se nechat ve žlutém patře každý den o přestávce vyfotografovat, buď na svůj mobil nebo polaroidem. Celkem se pořídilo asi 740 fotografií, za které se vybralo 14800 Kč.

Fashion Week oživil školu a pobavil jak žáky, tak učitele. V tomto únorovém týdnu se do školy těšili snad úplně všichni.

Děkujeme Evelíně Petrů, která tento článek napsala.

Za parlament Dana Petrů, Jana Sadilová a všichni, kdo s akcí pomáhali.

Naposledy změněno středa, 16 březen 2022 20:32

červen 2024