úterý, 19 duben 2022 15:54

EDUbus - polytech. laboratoř

Ve středu 13. 4. 2022 si vyzkoušeli žáci i učitelé netradiční formu vzdělávání v pojízdné polytechnické laboratoři v tzv. EDUbusu. Fotografie naleznete v galerii.

EDUbus je mobilní polytechnická laboratoř, která vznikla originální přestavbou dvanáctimetrového autobusu karosa. V dopoledních hodinách proběhly tři výukové bloky zaměřené na robotizaci. V jednotlivých vzdělávacích blocích si vybraní žáci 5. a 7. ročníků. propojili stavebnici Lego SPIKE Essential s tabletem a díky jednoduchému programovacímu jazyku si vyzkoušeli naprogramovat svého robota, aby plnil předem dané zadání.

Odpolední blok byl určen pro učitele, kteří se seznámili s různými roboty určenými pro výuku, vyzkoušeli si tisk pomocí 3D tiskárny a seznámili se s bezdrátovými měřicími zařízením Pasco nebo s využitím elektrotechnické stavebnice Boffin ve výuce.

Program EDUbusu byl financován díky finančním prostředků Nadace O2 Chytrá škola.

Naposledy změněno středa, 20 duben 2022 08:57

listopad 2021