pondělí, 16 leden 2023 08:35

Astronomická olympiáda

Napsal(a)

V tomto článku se dozvíte, jak dopadlo školní kolo Astronomické olympiády.

 

I Horáčkova je ve vesmíru a to dá rozum, že člověk by měl znát svůj kraj. Jenomže, jak píše Stopařův průvodce po Galaxii:

„Vesmír je velký. Fakticky velký. To byste nevěřili, jak je hrozivě obrovitánsky velký, že z toho zůstává rozum stát. Myslíte si třeba, že drogerie ve vaší ulici je daleko, ale proti vesmíru je to úplný houby.”

 

Proto býti vesmíru znalcem to úkol pro opravdu bystré pozemšťany… Naštěstí, těmi je naše škola narvaná, až jí praskají švy! Inu konalo se školní kolo Astronomické olympiády; žáci z 8. a 9. tříd se utkali s nelehkým testem a v hojném počtu dosáhli bodové hranice, která jim otevírá dveře k postupu. Gratulujeme Tereze Jeřábkové, která je vítězem na naší škole! Krajské kolo čeká a Horáčkova míří ke hvězdám!  

Podrobný přehled soutěžící naleznete ve výsledkové listině.

Naposledy změněno pondělí, 16 leden 2023 14:11

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 79
červen 2024