Mgr. Veronika Svobodová

učitelka 1. stupeň

Vzdělání
Pedagogická Fakulta University Karlovy, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ se specializací na výtvarnou výchovu.
Tříleté rozšiřující studium anglického jazyka pro kvalifikované učitele na ZŠ, SŠ a VOŠ na MÚVS ČVUT v Praze

Další vzdělávání
Rozvíjející kurz pro pedagogy ZŠ – Vzdělávací program Začít spolu
Antistresový program – práce se syndromem vyhoření
Školení – Zdravotník zotavovacích akcí
Hejného metoda na 1. stupni ZŠ
Jazyk, řeč a komunikace v edukačním a socializačním procesu žáka
Principy nezraňující komunikace ve škole
Tvořivá škola – činnostní učení
Cyklické vzdělávání Vzdělávacího programu Začít spolu

Aktivity ve škole
Vyučuji děti na prvním stupni, tedy od 1. do 5. třídy. Ve výuce uplatňuji mimo jiné principy vzdělávacího programu Začít spolu a metody Hejného matematiky.
Věnuji se také vedení divadelních kroužků, které mají svou tradici již od roku 2015 a nyní fungují pod názvem Horadlo z.s.

Další aktivity
Dlouhodobě spolupracuji s NPI a Českou televizí, kde jsem si mohla vyzkoušet účinkovat v pořadu UčíTelka. Nyní se podílím na tvorbě pracovních listů, metodických doporučení a rešerší pro ČT Edu.

Zájmy
Momentálně nejvíce relaxuji tím, že hraji v amatérském divadelním spolku Nahoďto a Horadlo. Také ráda běhám, plavu, maluji, jezdím na kole a trávím čas se svou rodinou.

Co mě ve škole bavilo
Nejvíce mě bavila asi výtvarná a hudební výchova a špatný nebyl ani dějepis. Nikdy také nezapomenu na přestávky, které dodávaly školním povinnostem to správné koření.