Doplnění žáků do 6. ročníku jazykových tříd

Napsal(a)

Škola bude organizovat řízení k doplnění žáků do 6. ročníku ve čtvrtek 2. 6. 2022 v dopoledních hodinách.
Podrobnosti obdrží rodiče přihlášených žáků mailem cca týden před konáním zkoušky. Organizace bude záviset na počtu přihlášených uchazečů. Sraz účastníků bude v 8:10 před školou.

  

Pozvánka na přezkoušení byla odeslána jednomu z rodičům přihlášených dětí. Pokud jsem mail neobdrželi, prosím informujte mne mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Přihlášku (ke stažení je zde) je nutné odevzdat do školy nejpozději 26. 5. 2022.
Přihlášky můžete předat osobně na recepci školy, poslat poštou, poslat oskenované mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo poslat do datové schránky 94pann5.

O povolení přestupu rozhodne ředitelka na základě následujících podkladů:

  • Výsledky na kmenové škole (průměr 1,0–1,3  v pololetí 5. ročníku a bez kázeňských opatření).
  • Výsledky v testování z anglického jazyka. Testování vychází z učebnice pro 5. ročník Kid's Box 4. Podrobnosti naleznete v přehledu učiva pro angličtinu. Úroveň angličtiny bude zjišťována ve čtyřech jazykových dovednostech – poslech, mluvení, čtení a psaní.
  • Motivační pohovor – pravděpodobnost úspěšného zařazení do nového kolektivu.
  • Zvážení ředitelky školy.

Žáci, kterým bude povolený přestup, budou mít druhý cizí jazyk od 6. ročníku francouzštinu pro začátečníky (nevyžaduje se žádná znalost jazyka). Pokud dítě prokáže znalost z francouzštiny, španělštiny nebo němčiny, může být po přezkoušení zařazeno do jazykové skupiny pro pokročilé. Požadavky jsou zveřejněny v samostatném článku.

Učební plán je uveden na webových stránkách školy.

Naposledy změněno čtvrtek, 26 květen 2022 15:10

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 75
červen 2022