Sebeobrana Krav Maga

Napsal(a)

Vážení rodiče,

i v tomto školním roce bude ve škole otevřen kroužek Sebeobrana Krav Maga.

Krav Maga pro děti a juniory je jednoduchý, komplexní sebeobranný systém. Děti se učí bránit nejrůznějším druhům útoků. Učí se bránit proti útokům vrstevníků, ale učí se také bránit proti útokům dospělých. Většinu technik se děti učí v párech mezi sebou, některé techniky se učí zábavnou formou scénářů. Všechny techniky nacvičujeme bezpečně, například v případě nácviku úderů jeden drží lapy, či úderové bagy a druhý nacvičuje danou techniku. Trénink není jen o výuce bojových technik, ale probíráme a diskutujeme nad různými situacemi a jak se v nich chovat.

Krav Maga rozvíjí člověka, jeho koordinaci, sílu, sebeovládání. Studenti získávají sebevědomí a tím pak na různé situace začínají reagovat jinak, než by reagovali dříve.

Našim cílem je, aby děti měly dostatek pohybu, učily se bránit různým způsobům napadení a především jak napadení předcházet. Když už k napadení dojde, učíme děti, jak vyhrocenou situaci uklidnit, jak se v případně napadení zachovat, co říkat.

Děti se postupně učí např. jak zabránit úderu na hlavu (facce), různým druhům chytání, kopání. Učí se orientovat v nebezpečných situacích, jako je slovní útok od party spolužáků, fyzické napadání staršími a většími dětmi a také dospělými.

Krav Maga není soutěžní sport, nehledáme toho nejlepšího v klubu. Studenti se účastní jednou za půl roku testování, kde skládají tzv. technické stupně. Studenti při splnění dostávají nášivky, které vyjadřují, že jejich technická úroveň dosáhla požadované úrovně a že mohou postoupit na vyšší stupeň. Takto postupuje každý podle svého stupně vývoje, zlepšuje své dovednosti a schopnosti. To je pro děti motivace růst a zlepšovat se.

Každým rokem pořádáme v létě příměstské tábory.

 Sebeobrana pro děti a mládež bude probíhat každé pondělí ve dvou skupinách:

1. skupina v pondělí: 17:30–18:20 (6–10 let)

2. skupina v pondělí: 18:30–19:20 (10–15 let)

 Tréninky organizuje zájmový spolek Sport Simonides, z.s., veškeré informace a přihlášení naleznete na tomto webu: http://www.krav-maga-point.cz/sebeobrana-zs-horackova-praha-4/.

Naposledy změněno pondělí, 30 srpen 2021 16:07

První jazyková základní škola v Praze 4, Horáčkova 1100

Školní časopis
JAZYK


číslo 79
červen 2024