úterý, 07 září 2021 15:16

Z čeho se po prázdninách radujeme?

Pokud chodíte kolem naší školy, jistě jste si již během prázdnin všimli čilého stavebního ruchu pod okny hlavní budovy...

Po více než padesáti letech se prostor před družinami proměnil v krásné dětské hřiště. Původní betonové dlaždice nahradila herní plocha s vyznačeným hřištěm a prvky pro různé pohybové soutěže a hry, za herní plochou je umístěna řada prvků vyrobených z přírodních materiálů, které mají děti vést především k přirozenému pohybu a obratnosti. To bohužel dnešním dětem v době organizovaného volného času v podobě kroužků a specializovaného sportovního tréninku od časného dětství chybí nejvíce. Hřiště využívá i terénní nerovnosti a přímo vybízí k běhání, skokům, prolézání a podlézání, houpání a vůbec ke všem pohybům, které jsou dětem vlastní. Cesta k tomuto hřišti nebyla snadná. Po dlouhých letech snah vylepšit prostor před školními družinami jakýmkoli způsobem se nevděčného úkolu ujaly maminky z výboru Trianglu, paní Gebertová a paní Mrázová–Zimová. Jejich usilovná snaha a spousta hodin, které strávily jednáním s naším zřizovatelem, projektantem a dalšími institucemi se opravdu vyplatila, a za to jim patří obrovský dík nás všech ve škole. Díky nim, díky uvolněným finančním prostředkům ve výši cca 2 600 000 Kč a v neposlední řadě díky vstřícnému a odbornému přístupu pana projektanta ing. Padevěta a ing. Szantó z úřadu městské části, která měla na stavbu na starosti, se podařilo realizovat hřiště, které nám mohou ostatní školy závidět. Jsem velmi ráda, že spolupráce s firmou, která hřiště postavila, byla rovněž naprosto bezproblémová. Z výsledku jsme všichni nadšeni.

Dalším velkým vylepšením, které není na první pohled hned vidět, je řešení přehřívání školní budovy, která je obrácena z větší části na jih. V horkých květnových a červnových dnech teplota ve třídách přesahovala 30 °C a učit se tam opravdu nedalo. Zejména díky aktivitě paní učitelek Brůhové, Svobodové a Petrů jsme se dočkali instalace vnějších žaluzií. Městská část na tuto akci uvolnila finanční prostředky ve výši cca 4 800 000 Kč. Hlavní poděkování za realizaci patří opět ing. Szantó a ing. Padevětovi.

Na první pohled viditelným vylepšením je výmalba přízemí a obou schodišť. Konečně se nám podařilo zbavit se linkrusty, která byla na stěnách školy také již přes padesát let. Krásně čistá, světle zelenou barvou vymalovaná přízemní chodba působí optimisticky, a až přibude ještě nový nástěnkový systém, budeme mít další část školy, ze které se můžeme radovat. Na malování jsme od městské části získali 120 000 Kč.

Ze všech změn máme velkou radost a chceme opravdu poděkovat našemu zřizovateli, městské části Praha 4, za uvolněné finanční prostředky.

Do nového školního roku nám nezbývá než si přát, aby nás koronavirus nenechal opět doma před obrazovkami počítačů a abychom si všech novinek mohli naplno užít.

Mgr. Bc. Jana Libichová

Naposledy změněno čtvrtek, 09 září 2021 16:05