Mgr. Veronika Kaprálková

učitelka 1. stupeň – AJ

Vzdělání
Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně, obor Učitelství pro první stupeň základní školy se státní zkouškou z anglického jazyka s didaktikou

Další vzdělávání
Diplomový kurz montessori pedagogiky
Roční semenář waldorfské pedagogiky
Tvořivá škola – činnostní učení
Rozvojový program pro neúplné ZŠ (2005)
Studium k výkonu specializačních činností v oblasti EVVO
Jazykový a metodický kurz cizího jazyka - Anglický jazyk

Aktivity ve škole
Od roku 2011 na naší škole učím na prvním stupni angličtinu. Od začátku školního roku 2011/2012 jsem třídní učitelkou na prvním stupni. Od školního roku 2012/2013 jsem také lektorkou odpoledních jazykových kurzů Primary English.

Zájmy
Svůj volný čas trávím nejraději se svou rodinou venku ve volné přírodě. Ráda jezdím na kole, ale nejvíce si odpočinu při procházkách v lese. Dříve jsem hodně chodila do vysokých hor, tak teď čekám, až děti trochu povyrostou a budeme tam chodit společně.

Co mě ve škole nejvíc bavilo?
Na základní škole jsem neměla vyhraněné zájmy a bavilo mne asi všechno.  Škola pro mne byla a je místem pro setkávání s kamarády a učení se novým věcem.

Co vás dokáže potěšit?
Těší mne ticho a klid a samozřejmě radost a smích mých blízkých a také dětí ve škole.

Co ráda mlsáte?
Dříve jsme se snažila nemlsat a osladit si život spíše sladkou zeleninou, ale v současné době už se musím dobíjet kávou a čokoládoulaughing

Jaká byla vaše nejoblíbenější knížka z dětství?
Nejraději jsem četla knihy Arthura Ransoma o prázdninových dobrodružstvích dětí v Anglii. Teď je čtu znovu se svými dětmi a je to moc příjemný návrat do dětství.